Ogłoszenia – 28 czerwca 2020 r.

XIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj, w poniedziałek i wtorek w kościele o godz. 18.00.

 

 1. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

 1. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących. Przestrzegajmy zaleceń sanitarnych

 

 1. Od 1 lipca ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie; nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30 a w to miejsce jedna o godz. 19.00. W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.30.

 

 1. W miesiącu lipcu i sierpniu biura parafialne otwarte: we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godz. 9.00 do 10.00, dodatkowo czwartek od 18.00-19.00.

 

 1. W I czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed porannymi Mszami św. i od godz. 18.00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z rozmyślaniem i różańcem po Mszy św. o godz. 8.00.

 

 1. Kolejne spotkanie w ramach nowenny przed Nawiedzeniem Matki Bożej Jasnogórskiej w sobotę o godz. 20.00 w kościele.

 

 1. Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzimy w pierwszą sobotę września.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie byli na spotkaniu w minioną środę niech zgłoszą się do ks. Proboszcza w terminie do przyszłej niedzieli.

 

 1. Z dniem 30 czerwca roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy ks. Ryszard Trzaskawka. Dziękujemy za piękną służbę i życzymy Szczęść Boże w parafii w Nekli. Z dniem 4 lipca rozpocznie roczną praktykę duszpasterską dk. Paweł Balicki.

 

 1. Zapraszamy serdecznie na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył abp Wojciech Polak, Prymas Polski 5 lipca o godzinie 12.00. Odpust dla chorych 12 lipca o godz. 15.00.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Melanię Borowicz, Kazimierę Będziak i Grzegorza Pazderskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 28 czerwca 2020 r.