Ogłoszenia – 26 lipca 2020 r.

XVII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
  1. Środa – wspomnienie św. Marty
  2. piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  3. sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. W ten dzień przypada tez kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za wszystkie ofiary i za naszą Ojczyznę.
  4. Niedziela (2.08) – możliwość dostąpienia odpustu zupełnego Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami i pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego

 

 1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki a po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy Bożego Ciała nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP z rozmyślaniem i różańcem.

 

 1. Kolejne spotkanie w ramach nowenny przed nawiedzeniem Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w sobotę w kościele o godz. 20.00.

 

 1. W najbliższą środę z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Obecna sytuacja pandemii sprawia, że na szlak pątniczy wyruszy tylko jedna grupa składająca się z delegatów poszczególnych grup zmieniających się każdego dnia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności z pątnikami. Na stronie internetowej ( ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne oraz fotorelacje z trasy. Zapraszamy na wspólną Eucharystię na rozpoczęcie pielgrzymki 29 lipca o godz. 8.00 w katedrze oraz na jej zakończenie 6 sierpnia o godz. 13.30 na Jasnej Górze.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, zwłaszcza tych, którzy w minionym tygodniu przybyli do sanatoriów i na pewien czas stają się naszymi parafianami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Kazimierę i Stanisława Fiutaków oraz Radosławę Maciejewską. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 26 lipca 2020 r.