Ogłoszenia – 2 sierpnia 2020 r.

XVIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Przestrzegajmy zaleceń sanitarnych.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
 2. wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
 3. czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
 4. piątek – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
 5. sobota – wspomnienie św. Dominika

 

 1. W I czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź rano pół godziny przed Mszą św. i od godz. 18.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

 

 

 1. W czwartek, 6 sierpnia, po wieczornej Mszy św. (Msza o godz. 17.30) w kościele św. Mikołaja odbędzie się koncert: JAN PAWEŁ II – CZŁOWIEK POKOJU I NADZIEI. Widowisko zbudowane jest na fragmentach książki „Dar i Tajemnica” oraz wierszach autorstwa Karola Wojtyły, które odczyta Jerzy Zelnik. Udział wezmą: Ramona Rey, Izabela Trojanowska, Edward Hulewicz, Radek Liszewski, Mateusz Mijal, którzy zaśpiewają do akompaniamentu 5-osobowego zespołu muzycznego ulubione pieśni Ojca Świętego oraz Piosenki Oazowe i religijne. Scenariusz i reżyseria widowiska: Tomasz Klimek. Całość poprowadzi Rafał Patyra, prezenter Telewizji Polskiej S.A.”

 

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Wandę Ksyt, Bronisława Markiewicza i Krystynę Dobrosielską. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 2 sierpnia 2020 r.