Ogłoszenia – 9 sierpnia 2020 r.

XIX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  1. Poniedziałek – święto św. Wawrzyńca
  2. Wtorek – wspomnienie św. Klary
  3. Piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

 1. Spotkanie integracyjne kręgu biblijnego w poniedziałek o godz. 17.00.

 

 1. W czwartek 13-ty dzień miesiąca, na godz. 20.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W sobotę, 15. sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, podczas których poświęcimy wianki, kwiaty, zioła i pierwociny ziemi. Tego dnia przeżywamy setną rocznicę Cudu nad Wisłą, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 7.10 śpiewamy godzinki.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na składkę inwestycyjną.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Naszych Parafian oraz gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jerzego Lewandowskiego. Polećmy tego zmarłego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 9 sierpnia 2020 r.

 

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020roku

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń –porażająca.150 ofiar śmiertelnych(a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. Rannych

i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać  nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.

Wszystkim z serca błogosławię,

✠Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski