Ogłoszenia – 23 sierpnia 2020 r.

XXI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. W środę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, Msze św. w kościele o godz. 7.00; 8.00 i 19.00. Wieczorem o godz. 20.30 w kościele czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim.

2. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:
a. Poniedziałek – święto św. Bartłomieja
b. Czwartek – wspomnienie św. Moniki
c. Piątek – wspomnienie św. Augustyna
d. Sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. Parafialne dziękczynienie za żniwa przeżyjemy za tydzień w niedzielę, 30 sierp-nia, na mszy św. o godz. 9.30. Pobłogosławimy chleb z tegorocznych zbiorów.

4. W ostatnią niedzielę w ramach solidarności z mieszkańcami Bejrutu zebraliśmy 4057 zł. Bóg zapłać za te ofiary, które przekazaliśmy Caritas Polska i tą drogą tra-fią do potrzebujących.

5. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy także w dni powszednie do wspólnej modlitwy.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bernarda Roszaka, Władysława Kaczmarka, Zdzisława Nowakowskiego, Bogdana Cieślikowskiego i Bożenę Radwińską. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Pa-nie…
Inowrocław, dn. 23 sierpnia 2020 r.

 

Komunikat Prymasa Polski
Wielu z nas w ostatnich dniach z uwagą śledzi wydarzenia na Białorusi. Papież Franciszek ubiegłej niedzieli w czasie modlitwy Anioł Pański podkreślał: „Moja myśl biegnie także ku umiłowanej Białorusi. Uważnie śledzę powyborczą sytuację w tym kraju i apeluję o dialog, odrzucenie przemocy, a także poszanowanie sprawiedliwości i prawa. Zawierzam wszystkich Białorusinów opiece Matki Bożej, Królowej Pokoju”.
Przyłączając się do tego papieskiego wezwania proszę, aby w niedzielę 23 sierpnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej w modlitwie powszechnej uwzględnić intencję o pokój i pomyślność dla Białorusi. Jednocześnie proszę, aby w codziennej, zarówno indywidualnej, jak i wspólnotowej modlitwie, pamiętać o naszych Siostrach i Braciach na Białorusi.
Abp Wojciech Polak
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski