Ogłoszenia – 6 września 2020 r.

XXIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. W tym tygodniu w liturgii:
a. Wtorek – Święto Narodzenia NMP, o godz. 6.40 śpiewamy godzinki,. Na godz. 7.00 zapraszamy na mszę św. osoby, które kończą, rozpoczętą 8 grudnia, Duchową Adopcję Dziecka Poczętego
b. Sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, o godz. 6.40 śpiewamy godzinki.

2. Katecheza dla dzieci, które we wrześniu przystąpią do I Komunii św. w środę o godz. 19.15 w kościele. Spowiedź święta dla nich w piątek o godz. 16.00.

3. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce.

4. W sobotę, 12 września nasz parafialny Krąg Biblijny będzie świętować 15– lecie istnienia i działalności. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego przeżywania rocznicy w naszym kościele:
– Godz. 10.00 konferencja biblijna
– Godz. 11.00 udział w jubileuszowej Eucharystii.

5. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce

6. W przyszłą niedzielę 13 września kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na godz. 20.00 do kościoła na Nabożeństwo Fatimskie, prosimy zabrać ze sobą świece.

7. Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Wszystkich parafian, kuracjuszy i gości zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe trwające do soboty, dzień i noc, w kaplicy Bożego Ciała.

8. Wspólnota Mężczyzn zaprasza w każdą środę o g. 20.00 do inowrocławskiej Bazyliki Imienia NMP na Męski Różaniec, zaś dodatkowo w ostatnią środę miesiąca w łączności z Mszą świętą i katechezą dla mężczyzn.

9. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, która odbędzie się 13 września o godz. 12.30, w parafii pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu. Kolejne Msze Święte celebrowane będą w drugą niedzielę każdego miesiąca.

10. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że do dnia 18 września br. trwa nabór do naszego seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów. Modlitwa i duszpasterstwo powołaniowe są tym bardziej konieczne, że do dnia dzisiejszego do PWSD w Gnieźnie została przyjęta jedna osoba

11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Mariannę Świerską, Jarosława Waszaka, Irenę Ciszewską i Józefa Bronkę. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 6 września 2020 r.