27 września 2020 r. – ogłoszenia

XXVI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dziś w naszej parafii w godz. od 9.00 do 13.30 możliwość oddania krwi w salce pod plebanią. Tych, którzy mogą zapraszamy do tego czynu miłości.

2. W czwartek rozpoczynamy październik – Miesiąc Różańcowy. Modlitwę różańcową poleca nam Matka Boża jako ratunek dla świata i źródło wielu łask. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.

3. W niedzielę, 4 października, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom I – komunijnym zostaną poświęcone różańce.

4. W I czwartek miesiąca modlimy się w łączności z Różańcem o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszamy także na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się w czwartek Mszą św. o godz. 7.00 i potrwa całą dobę w intencji o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o uświęcenie kapłanów.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Ser-ca Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i o godz. 16.00.

6. I sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, nabożeństwo pierwszosobotnie z rozważaniem i różańcem po Mszy św. o godz. 8.00. Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

8. Spotkanie osób, które mają 10 października przyjąć sakrament bierzmowania, w piątek na Mszy św. o godz. 18.30.

9. Zapraszamy dzieci, które w czerwcu przystąpiły do I Komunii św. do odbioru w zakrystii pamiątkowych obrazków.

10. Zapraszamy w poniedziałek 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W naszym mieście modlić się będziemy w następujących miejscach:
– na ul. Jagiellońskiej przy kościele św. Ducha
– na ul. Kopernika przy Krzyżu Tysiącleci
– na ul. Kościuszki przy kościele św. Krzyża
– na ul. Laubitza przy pomniku św. Wojciecha
– na ul. Staszica przy kościele św. Mikołaja

11. We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Od tego dnia w łączności z każdą Mszą św. będziemy wspólnie odmawiać Modlitwę do św. Michała Archanioła.

12. Dnia 30 września rozpoczynają w Inowrocławiu swą działalność Wojownicy Maryi. Jest to grupa formacyjna dla mężczyzn w wieku 18-50 lat. założona przez księdza Dominika Chmielewskiego- Salezjanina. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w bazylice Imienia NMP w Inowrocławiu ( Ruina). Pierwsze w środę o godzi-nie 20:00 (męski różaniec, msza święta, spotkanie formacyjne). Link do krótkiego filmu na temat Wojowników Maryi : https://youtu.be/yK5PsGktfBE

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek na pomoc dla ofiar spalonego obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

14. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Krystynę Nijak, Marka Wójcickiego i Marię Sowę. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 27 września 2020 r.