Ogłoszenia – 22 listopada 2020 r.

Niedziela Chrystusa Króla – komunikaty duszpasterskie

1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata uświadamiamy sobie, że Chrystus jest Panem i Królem całego stworzenia, jest Panem naszego życia.

2. Dzisiaj za wstawiennictwem św. Cecylii wypraszamy potrzebne łaski wszystkim za-angażowanym w muzykę i śpiew kościelny.

3. W tym tygodniu w liturgii:
– wtorek – wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
– środa – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

4. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok kościelny pod tytułem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32).

5. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 7 zł, pozostałe 14 zł.

6. Po raz trzeci chcemy włączyć się w dzieło Fundacji Dziedzictwo Kresowe, by wspomóc w okresie przedświątecznym środowiska polskie na Ukrainie. Fundacja odbierze zebrane dary 14 grudnia i swoim transportem dostarczy je do Lwowa. W pro-duktach chodzi o takie dary, które szybko się nie psują i nie wymagają ciągłego przechowywania w niskiej temperaturze. Mogą to być: cukier, mąka, olej, słodycze, kasze, konserwy rybne i mięsne, dżemy, proszek do prania. Od przyszłej niedzieli można je dostarczać do zakrystii.

7. Z okazji święta Patronki Kolejarzy św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w kościele Chrystusa Miłosiernego, diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski od-prawi, we wtorek o godz. 18.00, Mszę św. w intencji kolejarzy i ich rodzin.

8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Kazimierza Kowalczyka, Mariusza Majerskiego, Czesława Pikulskiego, Marzenę Chełminiak i Eugeniusza Majewskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 22 listopada 2020 r.