Ogłoszenia – 13 grudnia 2020 r.

III Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

1. Dziś już III Niedziela Adwentu, Niedziela Gaudete – Radujcie się, nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście „Gaudete in Domino” (radujcie się w Panu); radujemy się, że już blisko jest przyjście Pana. Oby nas zastał czuwających i przygotowanych.

2. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które po-trwa do środy rana w intencji o ciągłe nawrócenie się nas samych i wszystkich Polaków.

3. W tym roku nie będzie dnia parafialnej spowiedzi adwentowej. Starajmy się skorzystać ze spowiedzi w dni powszednie, abyśmy z czystym sercem przeżywali Święta Bożego Narodzenia.

4. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i pią-ek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

5. Opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć przy wyjściu z kościoła.

6. W ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1671,44 zł. Za te ofiary i wszystkie składane na potrzeby naszej parafii serdeczne Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile – zapalił 13 grudnia 1981 r. świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. W związku z tym Ksiądz Prymas zachęca do zapalenia symbolicznej świecy dzisiaj o godz. 19.30 dla uczczenia ofiar stanu wojennego.

9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy pozytywnie od-powiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Helenę Le-wicką, Henryka Łukomskiego, Pelagię Banachowską i Ryszarda Kaczmarka. Po-lećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Boże-mu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Inowrocław, dn. 13 grudnia 2020 r.