Ogłoszenia – 20 grudnia 2020 r.

IV Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

1. Dziś już IV Niedziela Adwentu, ostatnie chwile adwentowego czuwania. To szczególna okazja, by postawić sobie pytanie jak wykorzystałem ten dany mi od Boga czas i czy już pojednałem się z Bogiem i bliźnimi.

2. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, o godz. 17.00, a w środę o godz. 6.30.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00. Na mszy św. o godz. 7.00 jest zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy rozpoczynali ją w święto Zwiastowania, czyli poczęcia się Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy. To dzień imienin długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Adama Fabianowskiego, polecajmy go w naszych modlitwach.

4. Wieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przygotujmy stół wigilijny z wszystkimi pięknymi zwy-czajami. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, po-módlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość. Poświęćmy też czas na wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

5. O północy tradycyjna Pasterka. Przeżyjemy ją w reżimie sanitarnym, podobnie jak Uroczystość Bożego Narodzenia. W piątek i sobotę, w I i II Święto Msze św. jak w niedziele.

6. Zgodnie z wytycznymi Księdza Prymasa w tym roku nie będziemy przeżywać kolędy w tradycyjnej formie, lecz każdego dnia o godz. 18.30 będziemy sprawować Mszę św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic. Według po-dawanego planu będziemy zapraszać do wspólnej modlitwy, a tych którzy nie będą mogli być obecni do duchowej łączności.

7. Po Mszy św. przed kościołem można nabyć jeszcze opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. Bóg zapłać za wszystkie dary dla naszych Rodaków na Wschodzie. W poniedziałek zostały zabrane przez fundację, by przekazać je na święta potrzebującym.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bogumiłę Smolińską- Pryciak, Barbarę Bogucką i Marię Chrzanowską. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 20 grudnia 2020 r.