Ogłoszenia – 14 lutego 2021 r.

VI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową biuro parafialne nie-czynne.

3. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

4. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
 Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

5. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, w tym roku 19 lutego, Kościół w Polsce będzie przeżywał kolejny dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Te intencje podejmiemy w nabożeństwie drogi krzyżowej.

6. W piątek imieniny obchodzi ks. Konrad. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się w Jego intencji.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zdzisława Kaźmierczaka i Kazimierę Wysocką. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 14 lutego 2021 r.