Ogłoszenia – 21 lutego 2021 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech ten okres pomaga nam w pogłębionej praktyce modlitwy, postu i jałmużny.
1. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii:
 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00 (ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Gro-bu Pańskiego)
 Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

2. W poniedziałek święto Katedry św. Piotra.

3. W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

5. W ramach jałmużny wielkopostnej pragniemy wspomóc Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie prowadzony przez Siostry Elżbietanki. Jest to dom dla 50 osób z niepełnosprawnością intelektualną, w którym siostry tworzą przestrzeń Miłosierdzia oraz radości i rozwoju dla Podopiecznych. Siostry piszą: „Dom robi wszystko, aby sprostać swojemu zadaniu, ale potrzebuje wsparcia. Domowy budżet jest napięty, a pandemia i dodatkowe wydatki na ochronę zdrowia nadwyrężyły go do granic. Byłoby nam trudno bez wsparcia darczyńców, dlatego bardzo prosimy o pomoc szczególnie w postaci: artykułów biurowych, środków czystości, artykułów spożywczych (tj. kasza, makaron, cukier, olej, słodycze”. Dary te można przynosić do zakrystii do niedzieli 7 marca. Za wszelkie dary Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Grażynę Chwiłowicz, Małgorzatę Wojciechowską i Bronisławę Kamelską. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 21 lutego 2021 r.