Ogłoszenia – 23 maja 2021 r.

Zesłanie Ducha Świętego – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pan Jezus posyła nam od Ojca Pocieszyciela, Ducha Prawdy, który pozwala nam wyznawać Chrystusa jako Pana.

2. Jutro Święto Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.30; o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

3. Nabożeństwa majowe w kościele codziennie o godz. 18.00.

4. W środę Dzień Matki. Wszystkie mamy polecamy w modlitwie.

5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej, nasz praktykant dk. Paweł Balicki przyjmie święcenia kapłańskie, następnego dnia w rodzinnej parafii we Wrześni odprawi Mszę św. prymicyjną. W naszym kościele uroczystą Mszę św. sekundycyjną od-prawi 6 czerwca o godz. 12.15. Pamiętajmy o ks. Pawle i wszystkich przygotowujących się do święceń w naszych modlitwach.

7. W sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

9. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Józefę Vaudricourt, Władysławę Szajbę i Zygmunta Witkowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich na-szych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 20 maja 2018 r.