Ogłoszenia – 30 maja 2021 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – komunikaty duszpasterskie

1. Ostatnie nabożeństwa majowe w kościele dziś i w poniedziałek o godzinie 18.00.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w kościele do czwartku włącznie o godz. 18.00, w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 w łączności z procesją.

3. W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.15 procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Przypominamy o zachowaniu dystansu pod-czas procesji, a w razie trudności z jego zachowaniem o założeniu maseczek.

4. W Boże Ciało – 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy do kościoła na czuwa-nie modlitewne „Solannowe Uwielbienie”. Pragniemy wspólnie uwielbiać Boga za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Czuwanie poprowadzi zespół „Nowa Pieśń”.

5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Próba dla nich odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 przy kościele.

6. Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w nie-dzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

7. I piątek miesiąca – spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

8. W sobotę – I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o godz. 8.00 rozważanie i różaniec w kaplicy Bożego Ciała. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę po rannej Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 uroczystą Mszę św. sekundycyjną wraz z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi nasz Praktykant, ks. Neoprezbiter Paweł Balicki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stanisława Barana, Celinę Agaciak, Tadeusza Rożeja i Melanię Górną. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 30 maja 2021 r.