Ogłoszenia – 27 czerwca 2021 r.

XIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ do środy włącznie w kościele o godz. 18.00.

2. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących.

4. Od 1 lipca ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie; nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30 a w to miejsce jedna o godz. 19.00. W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.30.

5. W I czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

6. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed porannymi Mszami św. i od godz. 18.00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

7. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z rozmyślaniem i różańcem po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie byli na spotkaniu w minioną środę niech zgłoszą się do ks. Proboszcza w terminie do przyszłej niedzieli.

9. Jak zapowiadaliśmy wcześniej posługę wikariusza w naszej parafii kończy ks. Konrad Wysocki. Dziękujemy za ponad pięć lat służby i życzymy wielu Bożych łask na nowej placówce duszpasterskiej. Dziękujemy też ks. Pawłowi Balickiemu za jego zaangażowanie w czasie praktyki duszpasterskiej.

10. Wspólnota męska zaprasza na II Pieszą Pielgrzymkę Mężczyzn do Markowic z okazji uroczystości odpustowych Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Pielgrzymka odbędzie się 3 lipca w sobotę. O godz. 8:00 Msza św. w Bazylice Imienia NMP w Inowrocławiu. Około godz. 13:00 Msza św. w markowickim Sanktuarium. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii parafii Imienia NMP oraz przez mail: rozaniecme-ski@gmail.com. Przy zapisie prosimy o podanie danych osobowych oraz wpłatę związana z ubezpieczeniem w wysokości 5 zł.

11. Zapraszamy serdecznie na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski 4 lipca o godzinie 12.00. Odpust dla chorych 11 lipca o godz. 15.00.

12. Polećmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 27 czerwca 2021 r.