Ogłoszenia – 1 sierpnia 2021 r.

XVIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za wszystkie ofiary i za naszą Ojczyznę.

2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
a. poniedziałek – możliwość dostąpienia odpustu zupełnego Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami i pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego
b. środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
b. piątek – Święto Przemienienia Pańskiego
c. sobota – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

3. W I czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

4. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź rano pół godziny przed Mszą św. i od godz. 18.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

5. W piątek, 6 sierpnia, Msza św. na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej archi-diecezji na Jasnej Górze o godz. 11.00.

6. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki a po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy Bożego Ciała nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Nie-pokalanego Serca NMP z rozmyślaniem i różańcem.

7. W ubiegłą niedzielę na wsparcie poszkodowanych w wyniku nawałnic zebraliśmy 3256,46 zł, a na Miva Polska 1273 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

8. Witamy serdecznie wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Teresę Zech i Krzysztofa Jankę. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 1 sierpnia 2021 r.