Ogłoszenia – 8 sierpnia 2021 r.

XIX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. W tym tygodniu w liturgii:
a. poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy
b. wtorek – święto św. Wawrzyńca
c. środa – wspomnienie św. Klary
d. sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

2. W piątek 13-ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 19.00.

3. W przyszłą niedzielę, 15. sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęci-my wianki, kwiaty, zioła i pierwociny ziemi. Tego dnia przeżywamy kolejną roczni-cę Cudu nad Wisłą, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 7.10 śpiewa-my godzinki.

4. Dnia 15 sierpnia o godz. 16.00 w naszej Parafii odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych.
Usłyszymy m.in. Z dawna Polski tyś Królową, Po górach dolinach, Chwalcie łąki umajone, O Pani ufność nasza, Bogurodzica, Apel Jasnogórski Pieśni zaaranżowane zostały na wokal, kwartet smyczkowy, fortepian i saksofon i w takim składzie za-brzmią w naszym kościele. Pochodzą z płyty „z miłości do M..”, która w pełni dedykowana jest Matce Bożej i powstała przy wsparciu naszej parafii. Patronat honorowy nad płytą objął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski.
Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyty.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na składkę inwestycyjną.

6. Z powodu remontu biuro parafialne będzie funkcjonowało do odwołania w salce pod plebanią. Natomiast w czwartek, 12 sierpnia, będzie nieczynne (rano i po południu).

7. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Naszych Parafian oraz gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Hołtyna, Tomasza Nadolskiego i Edmunda Magdulskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 8 sierpnia 2021 r.