Ogłoszenia – 26 września 2021 r.

XXVI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. W piątek rozpoczynamy październik – Miesiąc Różańcowy. Modlitwę różańcową poleca nam Matka Boża jako ratunek dla świata i źródło wielu łask. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.

2. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Ser-ca Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i o godz. 16.00.

3. I sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, nabożeństwo pierwszosobotnie z rozważaniem i różańcem po Mszy św. o godz. 8.00. Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.

4. Biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne.

5. Osoby dorosłe, które nie przyjęły dotychczas sakramentu bierzmowania, a wyrażają pragnienie przygotowania się i przyjęcia go w 2022 roku prosimy o kontakt z ks. Radosławem Kaźmierskim do 8 października.

6. Serdecznie zapraszamy chłopców pragnących dołączyć do grona ministrantów, oraz dziewczęta i chłopaków pragnących pełnić posługę lektora w naszej parafii do kontaktu z ks. Radosławem Kaźmierskim. W naszej parafii posługę słowa jako lektorzy i lektorki pełnią również osoby dorosłe. Zainteresowanych dołączeniem do tego grona również serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

8. Zapraszamy we wtorek 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na uli-cach miast świata. W naszym mieście modlić się będziemy w następujących miejscach:
– na ul. Jagiellońskiej przy kościele Świętego Ducha
– na ul. Kopernika przy Krzyżu Tysiącleci
– na ul. Kościuszki przy kościele św. Krzyża
– na ul. Laubitza przy pomniku św. Wojciecha
– na ul. Staszica przy kościele św. Mikołaja
9. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę młodych do Markowic z okazji XXI Dnia Papieskiego. Wyjście 9 października o godz. 8.30 z kościoła pw. Zwiastowania NMP. Msza święta w Markowicach o godz. 13:00. Koszt to 10 zł (obiad i autobus powrotny). Zapisy przez formularz online dostępny na fanpage’u parafii Świętego Ducha lub Zwiastowania NMP w Inowrocławiu na Facebooku.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Sabinę Stobracką. Polećmy tę zmarłą i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Inowrocław, dn. 26 września 2021 r.