Ogłoszenia – 14 listopada 2021 r.

XXXIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dziękujemy o. Danielowi za Jego obecność i posługę w naszej parafii. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć ofiarą misje w Arktyce, gdzie o. Daniel pracuje.

2. Dziś w całym Kościele Powszechnym obchodzimy Piąty Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14, 7)”, a w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – Solidarni z Libanem.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszech-świata. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt po-święcenia. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.

4. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

5. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15.

6. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. grupa II w sobotę o godz. 10.30 w salce pod kościołem.

7. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodź-ców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

8. Ks. kan. Paweł Kowalski, diecezjalny duszpasterz kolejarzy, zaprasza Braci Kolejarzy, Emerytów oraz Rodziny Kolejarskie do udziału we Mszy Św. w wigilię Uroczystości Św. Katarzyny w środę 24 listopada o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie przy stole w dawnej kaplicy.

9. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Krystynę Kuc, Henryka Pierzchlewskiego i Romana Grząbkę. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 14 listopada 2021 r.