Ogłoszenia – 21 listopada 2021 r.

Niedziela Chrystusa Króla – komunikaty duszpasterskie

1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata uświadamiamy sobie, że Chrystus jest Panem i Królem całego stworzenia, jest Panem naszego życia.

2. Jutro za wstawiennictwem św. Cecylii wypraszać będziemy potrzebne łaski wszystkim zaangażowanym w muzykę i śpiew kościelny.

3. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok kościelny pod tytułem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Jego mottem są słowa: „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

4. W przyszłą niedzielę Ksiądz abp Wojciech Polak, Prymas Polski, dokona poświęcenia organów piszczałkowych i odprawi Mszę św. dziękczynną o godz. 17.00. Z tej okazji odbędzie się koncert muzyki sakralnej podczas którego zabrzmią organy i śpiew. Rozpoczęcie o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

5. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP dzisiaj zbiórka do puszek na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych.

6. W sobotę o godz. 10.30 katecheza przygotowująca do I Komunii dla grupy III.

7. Nowenna do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. Przez dziewięć dni od 22 do 30 listopada odmawiajmy Litanię do św. Andrzeja Boboli i kończmy ją modlitwą „Pod Twoją obronę”. „Byłoby pięknie, gdyby w tych dniach osoby włączające się w nowennę do św. Andrzeja Boboli uczestniczyły w Mszy św. i przyjmowały Komunię św. w intencji Ojczyzny” – ks. Dominik Chmielewski SDB.

8. Po raz czwarty chcemy włączyć się w dzieło Fundacji Dziedzictwo Kresowe, by wspomóc w okresie przedświątecznym środowiska polskie na Ukrainie. Fundacja odbierze zebrane dary 6 grudnia i swoim transportem dostarczy je do Lwowa. W produktach chodzi o takie dary, które szybko się nie psują i nie wymagają ciągłego przechowywania w niskiej temperaturze. Mogą to być: cukier, mąka, olej, słodycze, kasze, konserwy rybne i mięsne, dżemy, proszek do prania. Dary można dostarczać do zakrystii do 5 grudnia włącznie.

9. Z okazji święta Patronki Kolejarzy św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w kościele Chrystusa Miłosiernego, diecezjalny duszpasterz kolejarzy ks. kan. Paweł Kowalski od-prawi, w środę o godz. 18.00, Mszę św. w intencji kolejarzy i ich rodzin. Serdecznie do udziału zaprasza.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Karola Pigulskiego, Krystynę Baran i Jolantę Szajkowską. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 21 listopada 2021 r.