Ogłoszenia – 28 listopada 2021 r.

I Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

1. Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski, dokona poświęcenia organów, następnie Koncert Muzyki Sakralnej, a o godz. 17.00 Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Prymasa.

3. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej czyli RORATY będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.00 zaś w środy i soboty o godz. 6.30 /nie będzie wtedy Mszy św. o godz.7,00/.

4. Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia jest odmawiana codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.

5. I czwartek miesiąca – od godz. 7.00 przez całą dobę Jerycho Różańcowe w intencji nowych powołań i o uświęcenie kapłanów.

6. I piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i szczególnie dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00.

7. I sobota miesiąca – o godz. 6.10 śpiewamy godzinki, po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o 8.00 rozmyślanie i różaniec w kaplicy Bożego Ciała. Po rannej Mszy św. kapłani udają się z posługą sakramentalną do chorych.

8. W dzisiejszą niedzielę święcimy opłatki, które można nabyć przy wyjściu z kościoła.

9. Są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe w cenie 7 zł, pozostałe 15 zł. Za wsparcie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

11. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

12. Harmonogram spotkań w grupach kandydatów do bierzmowania na grudzień jest umieszczony w gablocie ogłoszeń

13. Nasza parafia po raz czwarty włącza się w akcję zbiórka żywności o długim terminie ważności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcję przeprowadza Fundacja Dziedzictwa Kresowego. Dary można przynosić do zakrystii. Fundacja odbierze je 6 grudnia i swoim transportem dostarczy do Lwowa. Bóg zapłać za każdy dar.

14. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Czesława Kubiaka. Polećmy tego zmarłego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 28 listopada 2021 r.