Ogłoszenia – 12 grudnia 2021 r.

III Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

1. Dziś już III Niedziela Adwentu, nazywana od pierwszych słów antyfony Niedzielą Gaudete – Radujcie się; radujemy się, że już blisko jest przyjście Pana. Oby nas zastał czuwających i przygotowanych.

2. W tym roku nie będzie dnia parafialnej spowiedzi adwentowej. Skorzystajmy ze spowiedzi w dni powszednie, abyśmy z czystym sercem przeżywali Święta Bożego Narodzenia.

3. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

4. W poniedziałek o 19.15 w domu parafialnym spotkanie formacyjne dla dorosłych członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy również osoby pragnące do-łączyć do tego grona.

5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. grupa II i III w sobotę o godz. 10.30.

6. W tym tygodniu zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania (II rok formacji) na ostatnie tegoroczne spotkania w grupach. Następne spotkania formacyjne będą miały miejsce po feriach zimowych, w lutym 2022 roku. Dziś na mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7. Opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć przy wyjściu z kościoła.

8. W ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1778,48 zł. Za te ofiary i wszystkie składane na potrzeby naszej parafii serdeczne Bóg zapłać.

9. W kościele gościmy wystawę pt. „Zanurzony w pięknie”, poświęconą o. Efremowi Marii Klawiterowi z Kcyni. To kapucyn, artysta, który między innymi za-projektował witraże w naszym prezbiterium.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Irenę Jackowską, Romana Ślesera, Stanisława Sobierajskiego, Cecylię Gosz i Eugeniusza Turostowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Inowrocław, dn. 12 grudnia 2021 r.