Ogłoszenia – 9 stycznia 2022 r.

Święto Chrztu Pańskiego – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada święto Chrztu Pańskiego. Jezus rozpoczyna swoje życie publiczne od przyjęcia chrztu w Jordanie z rąk Jana Chrzciciela. Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy okres Bożego Narodzenia, w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły.

2. W przyszłą niedzielę 16 stycznia na godz. 15.30 zapraszamy do kościoła na spotkanie pt: „Zanurzony w pięknie – kolędowanie z ojcem Efremem”. W pro-gramie koncert kolęd, prelekcja p. Marcina Woźniaka o naszych witrażach za-projektowanych przez o. Efrema i wspólne kolędowanie.

3. W tym roku nie przeżywamy kolędy w tradycyjnej formie, lecz o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. w intencji mieszkańców według podawanego planu kolędowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Plan kolędowy (godz. 18.30):
10 stycznia poniedziałek Al. Okrężna 82 i 83; ul. Harcerstwa Polskiego
11 stycznia wtorek ul. Dubienka, , ul. Sikorskiego
12 stycznia środa ul. Kopernika, ul. Wawrzyniaka
13 stycznia czwartek: ul. Armii Krajowej
14 stycznia piątek: ul. Sienkiewicza, Ratuszowa, Ustronie, Przy Stawku, Wierzbińskiego

4. Bóg zapłać za ofiary kolędowe i złożone dziś w ramach składki inwestycyjnej.

5. Parafia św. Jadwigi w Inowrocławiu zaprasza seniorów, osoby ze stopniem niepełnosprawności, osoby samotne do skorzystania z oferty pobytu w placówce Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu pt. „Usługi opiekuńcze dla mieszkańców miasta Inowrocławia”. Informacje na temat projektu dostępne są na plakacie, stronie internetowej www.krolowajadwiga.pl i w biurze parafialnym Parafii św. Jadwigi (52 3522220).

6. Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp. Genowefę Korpalską, Krystynę Murawską, Małgorzatę Smyk i Halinę Kostuch. Poleć-my te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 9 styczna 2022 r.