Ogłoszenia – 23 stycznia 2022 r.

III Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego, która przypomina o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

2. W tym tygodniu w liturgii
– w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego
– we wtorek święto nawrócenia św. Pawła – zakończenie tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan
– w środę – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa
– w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone z okazji kolędy i wpłacane na konto parafii.

4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

5. W 2022 r. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej planuje wydać pamiątkową publikację dotyczącą historii, kultury i tradycji pielgrzymowania tworząc jednocześnie zbiór 40 lat wspomnień istnienia grup kolorowych. Poszukujemy zdjęć, wpisów z gazet, kronik parafialnych i rodzinnych albumów, w których znajdziemy materiały o pielgrzymowaniu w naszej Archidiecezji. Chcemy w publikacji umieścić również wspomnienia, historie powołań, miłości, które zrodziły się na pątniczym szlaku. Wszystkich, którzy posiadają takie materiały, chcą i mogą nam pomóc prosi-my o kontakt do 7 lutego br. z Weroniką Sawą tel. 605 540 087 lub ks. Wojciechem Orzechowskim tel. 785 210 257.

6. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jana Rogatkę, Bolesława Łopacińskiego, Alfreda Górnego, Kamila Roszczyka, Andrzeja Wikarskiego i Irenę Miklas. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 23 stycznia 2022 r.