6 lutego 2022 r.

V Niedziela w Okresie Zwykłym  – komunikaty duszpasterskie

1. Trwamy w duchowym przygotowaniu do Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Wczoraj i dzisiaj pochylamy się nad słowami kard. Stefana Wyszyńskiego „Wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabszą w Polsce choćby ludzie się zmieniali”

2. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i im posługujących będziemy polecać w modlitwie podczas każdej Mszy św.

3. W sobotę, 12 lutego, przypada 39. rocznica śmierci długoletniego, zasłużonego proboszcza naszej parafii, budowniczego kościoła, ks. Adama Fabianowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jana Gumułę, Bogumiłę Słodowicz i Mieczysława Gorzelańczyka. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Pa-nie…

Inowrocław, dn. 6 lutego 2022 r.