Ogłoszenia – 20 lutego 2022 r.

VII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. We wtorek Święto Katedry św. Piotra.

2. Kandydatów do bierzmowania (I i II rok formacji) zapraszamy w przyszłą niedzielę, 27 lutego, na Mszę Świętą o godz. 17.00, a po niej spotkanie w kościele.

3. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się dziękczynno-błagalne całodobowe Jerycho Różańcowe w intencji naszego Księdza Proboszcza Radosława Orchowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy będącej darem całej naszej wspólnoty parafialnej.

4. W związku z nominacją na biskupa pomocniczego Księdza Proboszcza Radosława Orchowicza z dniem 1 marca 2022 r. Ksiądz Prymas zwalnia go z obowiązków proboszcza naszej parafii. Z tymże dniem mianuje ks. Dariusza Macioszka nowym proboszczem Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP. Polecajmy w modlitwie naszego nowego Księdza Proboszcza. Księdza Proboszcza Radosława pożegnamy w przyszłą niedzielę, 27 lutego, na Mszy św. o godz. 12.15.

5. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8. Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na wykład pt. „Czy Drugi Sobór Trydencki jest Kościołowi niezbędnie potrzebny?”, który wygłosi dr Sebastian Duda – teolog i filozof, członek redakcji „Więzi”. Wydarzenie będzie miało miejsce 24 lutego br. o godz. 17:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa – pl. Klasztorny 2 w Inowrocławiu. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru w Kujawskim Centrum Kultury – ul. Kilińskiego 16.

9. Nawiązując do wezwania płynącego z Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. 26 lutego w Inowrocławiu, w Bazylice Imienia NMP „Ruinie” rozpoczniemy modlitwę o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim. O godzinie 24:00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Arcybiskup Tomasz Peta. Do wspólnej modlitwy wszystkich zapraszamy.

10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Tomasza Owedyka, Krzysztofa Majewskiego i Zofię Wiśniewską. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 20 lutego 2022 r.