Ogłoszenia – 27 lutego 2022 r.

VIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Z dniem 1 marca funkcję proboszcza naszej parafii obejmuje ks. Dariusz Macioszek, którego polecamy w naszych modlitwach. Uroczystość liturgicznego wprowadzenia w urząd Proboszcza ks. Dariusza odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

2. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30.

3. We wtorek i w Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.

4. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku ży-cia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, imprez i dyskotek.

5. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
 Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

6. I czwartek miesiąca, w intencji o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów całą dobę Jerycho Różańcowe, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.00. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

7. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

8. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

9. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, w tym roku 4 marca, Kościół w Polsce będzie przeżywał kolejny dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Te intencje podejmiemy w nabożeństwie drogi krzyżowej.

10. W dzisiejszą niedzielę i w Środę Popielcową zbiórka do puszek dla Ukrainy. Bóg zapłać za ofiarność.

11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zofię i Henry-ka Sparzyńskich oraz Andrzeja Łapigrowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszyst-kich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Inowrocław, dn. 27 lutego 2022 r.