ogłoszenia – 06 marzec 2022

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  6 marca 2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.   Uroczystość liturgicznego wprowadzenia w urząd nowego Proboszcza ks. Dariusza Macioszka odbędzie się na  Mszy św. o godz. 12.15.
 1. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
 2. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 1. W sobotę odbędzie się spotkanie 1-ej grupy dzieci przygotowującej się do I Komunii św., w salce pod kościołem, o godz.11.00.
 1. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.   Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.
 1. Organizowany jest autokar, z naszej parafii na świecenia Ks. biskupa Nominata Radosława Orchowicza, do Gniezna 19 marca. Szczegóły wyjazdu u ks. Radosława.
 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy +Edwarda Ratajczaka, +Mirosława Gąsiorowskiego, Henryka Maciejewskiego, a we wtorek o godz.13.00. Msza św. pogrzebowa +Wiktorii Kaźmierczak. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.