ogłoszenia – 13 marca 2022r.

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  13 marca 2022r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc.
 2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
 3. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
 4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 • Były proboszcz naszej parafii ks. Radosław Orchowicz, w czasie mszy świętej sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 11.00 przyjmie święcenia biskupie. Organizujemy przejazd autokarem na tę uroczystość. Wyjazd
  o godz. 8.45 z ul. Daszyńskiego. Zapisy przyjmujemy po mszy świętej
  w zakrystii.W związku z tą uroczystością w sobotę biuro parafialne będzie nieczynne. Osoby pragnące śledzić tę mszę świętą za pośrednictwem transmisji, informujemy, że będzie ona przeprowadzona na kanale youtube archidiecezji gnieźnieńskiej (dostęp także przez stronę internetową naszej archidiecezji).
 • W sobotę o godz. 18.30 będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci
  św. Józefa, Oblubieńca NMP. Sumę odpustową będzie celebrował ks. dr hab.
  Andrzej Pryba MSF z Poznania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. Nastąpiły zmiany w grafiku grup formacyjnych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (dla grup 6 i 7) i I Komunii św. (dla grup dzieci komunijnych). Aktualny plan spotkań znajduje się w gablocie ogłoszeń.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
 3. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: + Wiktoria
  Kazimierczak i +Józef Agaciak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.