ogłoszenia parafialne – 20 marca 2022

 1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Post. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia:
 • Przewodniczy naszej modlitwie i Słowo Boże głosi Ks. Prof. UAM dr hab. Andrzej Pryba MSF, Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • Młodzież II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu wraz z ks. Radosławem, od 20 do 27 marca, udaje się na granicę polsko-ukraińską, w ramach Wolontariatu Caritas Polska.
 1. Jutro w naszej parafii całodzienna adoracja w ramach adoracji diecezjalnej. Trwamy na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym w intencji naszej archidiecezji.
 2. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
 3. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia:
 • Na każdej Mszy św. (o godz. 7.00; 8.00;17.00 i 18.30) będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-ciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.
 • Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało do wiadomości, że w tym dniu
  o godz.17.00., w Bazylice św. Piotra Papież Franciszek poświęci Rosję
  i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski jako wysłannik Ojca Świętego.
 • Odpust w parafii Zwiastowania NMP. Suma o godz. 18.00.
 • „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” i modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o 21.00., w Bazylice Imienia NMP w Inowrocławiu.
 1. W sobotę, 26 marca:
 • O godz.10.30. spotkanie dzieci do I Komunii św., grupy 2-ej i 3-ej, w salce pod kościołem
 • W liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.
 1. W niedziele, 27 marca, po kazaniu, na Mszy św. o godz.11.00., odbędzie się poświecenie książeczek i medalików.
 2. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
 • Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.
 • Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św..

8. Dziękujemy:

Wszystkim, którzy uczestniczyli w święceniach biskupich ks. Radosława Orchowicza, w czasie mszy świętej sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej, zwłaszcza Liturgicznej Służbie Ołtarza i oprawie muzycznej z naszej parafii, i otaczają go swoją modlitwą oraz tym, którzy przygotowali i uczestniczyli w Uroczystości odpustowej ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, naszego Patrona.

 • Za ofiary składane jako pomoc dla Ukrainy, przekazano do Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej z naszej parafii 10 900 zł.

9.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: +Marię Borek, +Janinę Dziubińską, +Marię Wandolską, +Małgorzatę Chwiałkowską. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.