ogłoszenia parafialne – 27 marca 2022r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 27 marca 2022

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy książeczki dzieciom przystępującym do I Komunii św.

2. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca:

  • Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz.16.00.
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

3. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca:

  • 06.40. Godzinki, po Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  • Po rannej Mszy św. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
    Biuro parafialne będzie nieczynne.
  • rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas
    i całego świata.

4. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

5.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

6.  W ostatnim tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy +Różę Mądrowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.