ogłoszenia parafialne 03 kwietnia 2022r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022

 1.   Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją 

2.   w kościołach zasłaniane są krzyże. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. 

3.   W poniedziałek, 4 kwietnia o godz.19.15 w salce pod plebanią, spotkanie dla dorosłych członków  Liturgicznej Służby Ołtarza.

4.    W środę, 6 kwietnia o godz.09.00., w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja  Kopernika w Sławęcinku – Uroczystość wręczenia sztandaru.

5.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W intencji o nowe powołania kapłańskie, Misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów całą dobę Jerycho Różańcowe, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.00. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

6.    W piątek, 8 kwietnia:

  • Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.), a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz.17.15.
  • Spotkanie młodszych ministrantów i lektorów o godz. 17.30.
  • W ramach Wielkiej Nowenny w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy na Miejską Drogę Krzyżową śladami Kujawskich Świadków Chrystusa „ Będziecie moimi uczniami”. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz.19.00. przed bazyliką Imienia NMP w Inowrocławiu i poprowadzi do Krzyża Tysiącleci przy kościele garnizonowym. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7.    W sobotę, 9 kwietnia spotkanie wszystkich grup komunijnych w kościele  o godz.10.30.

8.    Serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (II rok formacji) Na  spotkania w najbliższym tygodniu (plan w gablocie ogłoszeń).

9.    Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św.

10.   Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy   Wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy:

  • Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
  • Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się o godz. 10.50., przy krzyżu misyjnym, następnie Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą palmy i licznie włączmy się w celebrację wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
  • Zapraszamy wraz z Instytutem Prymasa Józefa Glempa na premierowy pokaz „Misterium Męki Pańskiej”, który odbędzie się w inowrocławskim Teatrze Miejskim o godzinie 19.30. Projekcja odbędzie się równolegle z premierą internetową na kanale YouTube Misterium Kruszwica. Zapraszamy do wspólnotowego udziału w niedzielnej projekcji w Teatrze Miejskim. Wstęp wolny.
  • Rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

11.    Przekazano kolejną wpłatę z naszej parafii na Ukrainę w wysokości 6 700zł. Dziękujemy Ofiarodawcom i Dobrodziejom. Bóg zapłać.

12.    Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego  Zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

13.    W ostatnim tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Romana Zielińskiego,  śp. Zenona Strzębałę, śp. Marka Hankiewicza i śp. Romana Wróblewskiego.  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

                                      Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże