ogłoszenia parafialne – 15 maja 2022r

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 maja 2022

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. W naszej parafii Uroczystość I Komunii św., grupa 59 dzieci, po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy św. przyjmując Chrystusa do swych serc, życzymy im obfitego błogosławieństwa Bożego i bogactwa darów Ducha św. w dalszym życiu i trwania na zawsze w przyjaźni z Jezusem Chrystusem i Matką Najświętszą. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do całości przygotowania tych dzieci, do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Podziękowania ks. Waldemarowi, Kapłanom, s. Esterze, naszym Siostrom Zakonnym, Paniom Katechetkom i Wychowawczyniom wraz z Dyrekcjami Szkół tych dzieci, p. Organiście, p. Kościelnemu, Panom Szafarzom, lektorkom, ministrantom, a także z serca płynące podziękowanie kierujemy do Rodziców, Rodziców Chrzestnych, Rodzin oraz Wszystkich uczestników tej uroczystości. Bóg zapłać, za dar ołtarza dzieci i ich Rodzin- obrusy ołtarzowe, także za dekorację kościoła, prace, sprzątanie świątyni, za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzieci pierwszokomunijne przychodzą wraz z bliskimi w „Białym Tygodniu” i modlić się będą ( godz. 18.00. nabożeństwo majowe, godz.18.30. Msza św.):

 • Poniedziałek –Wdzięczność Rodzicom, Rodzeństwu, Chrzestnym, Babciom
  i Dziadkom.
 • Wtorek – Wdzięczność Katechetom, Wychowawcom i Nauczycielom.
 • Środa ––Dzień pamięci o zmarłych- Kapłanach, Dobroczyńcach, zmarłych
  z naszych Rodzin.
 • Czwartek– Wdzięczność za dar Eucharystii i Kapłanów.
 • Piątek– Ku czci Dzień Misyjny.
 • Sobota –Ku czci NMP- 08.00.
 1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. To dzień imienin naszego ks. kan. Andrzeja, prosimy dla Niego o bł. Boże, zdrowie i opiekę św. Patrona.
 2. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
 3. W piątek, 20 maja, spotkanie Kręgu biblijnego o godz.17.15., w salce pod plebanią.
 4. W przyszłą niedzielę, 22 maja, o godz.11.00. Msza św. Rocznicowa dla dzieci klas IV, które miały w zeszłym roku przyjęły I Komunię św. Spowiedź św. rodziców i dzieci rocznicowych w piątek od godz.16.00. (próba dla nich o godz.15.30.).
 5. Można zamawiać Msze św. na następny rok. We wtorki za wstawiennictwem św. Józefa i w środy przez orędownictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, sprawować będziemy o godz.18.30. Msze św. w „intencji zbiorowej”, to znaczy: jeden kapłan sprawuje Mszę św. w intencjach zamawianych przez wiele osób.
 6. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.
 7. Planowany jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę, 25 czerwca (sobota), na Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego. Zapisy i szczegóły wyjazdu w zakrystii.
 8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Józefa Czerwińskiego i śp. Henrykę Polcyn. Niech miłosierny Bóg za dobro uczynione na ziemi wynagrodzi ich szczęściem wiecznym. Wieczny odpoczynek

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.