Msze św. w „intencji zbiorowej”

Od  m-ca stycznia 2023r.

 

We wtorki za wstawiennictwem św. Józefa i w środy przez orędownictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, sprawować będziemy o godz.18.30. Msze św. w „intencji zbiorowej”, to znaczy: jeden kapłan sprawuje Mszę św. w intencjach zamawianych przez wiele osób.

Moc Mszy Świętej nie zależy od liczby kapłanów, ale od Chrystusa, który ofiaruje siebie Ojcu w powierzonych intencjach. Jego ofiara ma zawsze wartość nieskończoną i moc zdolną objąć wszystkie intencje świata.

Różnica między intencją „indywidualną” a „zbiorową” może mieć jedynie psychologiczne znaczenie w przeżywaniu Mszy Świętej przez osoby, które o intencję prosiły.

Ważne jest religijne zaangażowanie w modlitwę osoby zamawiającej intencję mszalną, czego wyrazem jest m.in. składana ofiara, której wysokości nie można mierzyć według nominałów banknotów. O wdowie, która wrzuciła do skarbony świątyni obiektywnie niewiele, Jezus powiedział, że wrzuciła najwięcej, bo wrzuciła wszystko, co dać mogła.