ogłoszenia parafialne – 05 czerwca 2022r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO  

5 czerwca 2022

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli
  z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.
 • Czuwanie modlitewno-muzyczne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą, a o 17.00 Msza św. Niech będzie to dla Zachęcamy do uczestnictwa, we wspólnej modlitwie uczestniczyć będą również wszyscy przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia, wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. To też szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
 2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 3. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
  i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 6. W czwartek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało:
 • W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 09.30, 17.00 i 18.30.
 • Świętowanie ogólnomiejskie rozpocznie się Mszą św. o godz.10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP.
 • O godz. 16.00. w Muszli koncertowej, w centrum Parku Solankowego, odbędzie się Koncert Uwielbienia pod nazwą „Panie, dobry jak Chleb”. Pomysłodawcy koncertu, inowrocławscy muzycy, wraz z naszą parafią, zapraszają do wspólnotowego uwielbienia Boga za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Koncert objął patronatem honorowym Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.