Ogłoszenia parafialne – 19 czerwca 2022r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.   Podczas Mszy św. o godz. 17.00. ks. Biskup Radosław Orchowicz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała:
 • Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.30.
 • Na zakończenie Oktawy w czwartek, 23 czerwca, procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy św. o godz.18.30 wyruszymy ulicami Daszyńskiego, Armii Krajowej, Sikorskiego, do Krzyża Tysiącleci, gdzie będzie zakończenie procesji
  i poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Członków Żywego Różańca przy krzyżu misyjnym, mieszkańców Osiedla przy zbiegu ulic Daszyńskiego i Armii Krajowej, Kościół Domowy przed ulicą Sikorskiego i wspólnoty neokatechumenalne przy Krzyżu Tysiącleci.
 • Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.
 1. Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca br. Z tym dniem, z obowiązków wikariusza naszej parafii zwolniony został ks. Waldemar Kobyliński i mianowany został wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli, jednocześnie z tym samym dniem, ks. Kamil Jadczak zwolniony został z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Michała Archanioła Mieścisku i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu.
 2. Podziękowanie ks. Waldemarowi za posługę w naszej parafii, w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 09.30.
 3. Jutro,, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 4. We wtorek, Mszą św. o godz. 07.00., rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana, w intencji, o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
 5. W czwartek przypada Dzień Ojca, będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 6. W piątek, 24 czerwca:
 • Przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy także Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy św.
  o godzinie 18.30. procesja wokół kościoła.
 • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • To także dzień zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy młodzież na Mszę św. o godz.08.00., a dzieci o godz.17.00., będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
 1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.
 2. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii na Jasną Górę, wyjazd w sobotę
  o godz.06.00., przy kościele. Będzie to Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego.
 3. W najbliższą niedzielę, 26 czerwca, w naszej parafii kazania na Mszach św. będzie głosił ks. Jerzy Limanówka, pallotyn, prezes Fundacji Salvatti.pl. Po Mszach św. wolontariusze będą sprzedawać kawę i herbatę, sprowadzaną przez Fundację z Afryki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie wyjazdu i realizacji projektu naszej parafianki Alicji Buczkowskiej w Rwandzie.
 4. W tym tygodniu patronuje nam:
 • Wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.
 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Władysławę Bernacińską, śp. Jacka Zbytniewskiego, śp. ks. kan. Andrzej Minge, śp. Lesława Świątkowskiego. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.