ogłoszenia parafialne 26 czerwca 2022.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 czerwca 2022

 1. Dziś przypada trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym:
 • W naszej parafii kazania na Mszach św.  głosi ks. Jerzy Limanówka, pallotyn, prezes Fundacji Salvatti.pl. Po Mszach św. wolontariusze będą sprzedawać kawę i herbatę, sprowadzaną przez Fundację z Afryki. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie wyjazdu i realizacji projektu naszej parafianki Alicji Buczkowskiej w Rwandzie.
 • Podczas Mszy św. o godz. 09.30. będziemy dziękować ks. wikariuszowi Waldemarowi Kobylińskiemu za posługę w naszej parafii. Ks. Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował go wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja w Nekli,
  a do naszej parafii mianował wikariuszem ks. Kamila Jadczaka. Dekrety wejdą
  w życie z dniem 1 lipca br.
 1. W poniedziałek, wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 06.40 śpiewamy godzinki. Na Mszy św. o godz.17.00 – modlimy się w 30. rocznicę powstania Radia Maryja w Inowrocławiu – w podziękowaniu Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej.
 2. W środę, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 07.00., 08.00., 17.00. i 18.30.
 3. Kończy się czerwiec, ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do czwartku włącznie o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • Pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.
 • Pierwsza sobota miesiąca. Godz. 06.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św.
  o godz. 07.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 1. Od 1 lipca ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. i 18.30., a w to miejsce jedna o godz. 19.00. W niedziele bez zmian tj. o godz. 07.30., 09.30., 11.00., 12.15., 17.00. i 18.30.
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu godziny otwarcia biura parafialnego: we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godz. 9.00 do 10.00, dodatkowo czwartek od 18.00-19.00.
 3. Zapraszamy serdecznie na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Suma odpustowa 3 lipca o godz. 12.00., przewodniczył będzie ks. Bp Radosław Orchowicz.

Odpust dla chorych 10 lipca o godz. 15.00.

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • Wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik.
 • Środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom, kuracjuszom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych,
  a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 2. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Grzegorza Krzemińskiego. Wieczny odpoczynek.

 Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.