ogłoszenia duszpasterskie

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lipca 2022

 1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego:
 • Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 • Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Suma odpustowa o godz. 12.00., przewodniczy ks. Bp Radosław Orchowicz. Odpust dla chorych 10 lipca o godz. 15.00.
 1. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa Wojciecha Polska Prymasa Polski, od 1 lipca, wikariuszem w naszej parafii został Ks. Kamil Jadczak. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa Jej Oblubieńca.
 2.  Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 07.00. rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 3. W ubiegłą niedzielę gościliśmy w naszej parafii ks. Jerzego Limanówkę, pallotyna. Prezesa Fundacji Salvatt.pl., który wraz z wolontariuszami i naszą parafianką Alicją Buczkowską, po Mszach św., sprzedawali kawę i herbatę, sprowadzaną przez Fundację z Afryki. Serdecznie dziękują wszystkim, którzy poprzez zakup tych artykułów wspierają jej działalność, a przede wszystkim wyjazd Alicji na wolontariat misyjny do Rwandy. Wyrazy wdzięczności składa również Alicja, dziękując za okazywane dobro, sympatię i modlitewne wsparcie.
 4. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Tegoroczne hasało: „Wstańcie, chodźmy”. Strona internetowa: www.ppag.pl. Termin od 28 lipca do 6 sierpnia.
  Grupy z Inowrocławia:
 • Grupa Promienista „Zwiastowanie”, zapisy stacjonarne w Parafii Zwiastowania NMP
 • Grupa Niebieska, zapisy: ppag.pl/zapisy
 • Grupa Promienista „Jadwiga”, zapisy stacjonarnie w Parafii św. Królowej Jadwigi
 1. W lipcu i sierpniu porządek Mszy św.:
 • W dni powszednie Msze św. o godz. 07.00., 08.00.i 19.00.
 • W niedzielę bez zmian
 • Biuro parafialne: we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godz. 9.00 do 10.00, dodatkowo czwartek od 18.00-19.00.(w ten czwartek do godz.18.30.)
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • Środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce
 • Piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja
 1. Wszystkim solenizantom, jubilatom, kuracjuszom i parafianom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem: śp. Grzegorza Krzemińskiego, śp. Zbigniewa Karlińskiego i śp. Edmunda Kokoszyńskiego, wypraszajmy łaskę wiecznego życia dla nich: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.