ogłoszenia parafialne – 10 lipca 2022r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

 1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.
 • Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Odpust dla chorych o godz. 15.00.
 1. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 1. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich
  w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 1. Sobota, 16 lipca:
 • Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.
 • Dzień Jubileuszu- Siostry Jolanty. Przełożona Domu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, który jest w naszej parafii, obchodzi 25. lecie ślubów zakonnych. Uroczysta Msza św. o godz.11.00., w intencji Siostry
  i pozostałych Sióstr Jubilatek, odbędzie się w Pleszewie, w Domu Prowincjalnym.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy
 • Wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup
  i męczennik, misjonarz na terenach Prus
 • Środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie.
 1. Wszystkim solenizantom, jubilatom, kuracjuszom i parafianom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych,
  a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem: śp. Stanisławę Woźniak, śp.Teresę Malkowską, śp. Marka Rębacza, wypraszajmy łaskę wiecznego życia dla nich: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.