ogłoszenia parafialne 23 lipca 2022r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2022

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Z woli papieża Franciszka, obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o modlitwie i podziękowaniu za naszych żyjących i nieżyjących dziadków
i babcie.

2. Jutro, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

2. Jutro także przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po mszach św. poświęcenie pojazdów na placu przy kościele. Ofiary zebrane podczas poświęcenia przekażemy na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa.

4. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przyjęcie w naszej parafii pątników z Pielgrzymki Bydgoskiej. Bóg zapłać. W najbliższy czwartek wyruszy Piesza Pielgrzymka naszej archidiecezji na Jasną Górę.

5. Solenizantom i jubilatom, kuracjuszom i parafianom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

6. W tym tygodniu patronują nam:
 Poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł
 Poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik
 Wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny
 Piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii

7. Zmarłym z naszej wspólnoty, którzy w ostatnim czasie przekroczyli bramę śmierci, wypraszajmy dar życia wiecznego: śp. Kazimiera Rybicka, śp. Andrzej Oczkowski. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.