Ogłoszenia parafialne – 7 sierpnia 2022

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 sierpnia 2022

 1.  Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
 2. Na Mszy św. o godz.  09.30. Jubileusz Siostry Jolanty, z okazji  25. lecia ślubów zakonnych – o Boże bł., opiekę Matki Bożej, potrzebne łaski i zdrowie, przez wstawiennictwo św. Józefa i bł. Edmunda Bojanowskiego.
 3. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz.08.00. i 19.00.
 4. W tym tygodniu w czwartek wieczorem biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom, kuracjuszom i parafianom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego
 • Wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz
 • Środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik
 • Czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiesław Krajewski, śp. Ludwik Małkowski i śp. Jerzy Gąsiorowski. Wypraszajmy im dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.