ogłoszenia parafialne – 14 sierpnia 2022

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 sierpnia 2022

 

  1.  Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy wianki, kwiaty, zioła i pierwociny ziemi. Tego dnia przeżywamy kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 7.10 śpiewamy godzinki.
  3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce
    z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  4. We wtorek, Mszą św. o godz. 07.00. rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
  6. W tym tygodniu patronują nam:
  • Środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
  • Sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.