ogłoszenia parafialne – 28 sierpnia 2022r

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 sierpnia 2022

 

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 2. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii wspomnienie Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
 3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego:
 • Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 08.00.
 • W niedzielę 4 września, na Mszy św. o godz. 11,00., będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych, prosimy, aby dzieci rozpoczynające naukę
  w szkole przyniosły swoje tornistry.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do
  I Komunii św. odbędzie się 9 września, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
 1. Od czwartku, po przerwie wakacyjnej, porządek Mszy św. w dni powszednie:
 • Od poniedziałku do piątku o godz. 07.00., 08.00., 17.00. i 18.30.
 • W soboty o godz. 07.00., 08.00. i 18.30.
 • W związku ze zmniejszoną liczbą duszpasterzy w naszej parafii, od przyszłego roku, po kolędzie, nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz.08.00.
 1. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Mszą św. o godz. 07.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 2. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 3. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.
 4. W sobotę, 3 września:
 • Pierwsza sobotę miesiąca o godz. 06.40. śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz. 07.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża po rannej Mszy udają się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia wszystkich chorych, którzy pragną wizyty kapłana w domu.
 • Dożynki Sołeckie w Sławęcinku (Świetlica).Msza św. Dziękczynna o godz. 15.00.
 • W tym dnu biuro parafialne będzie nieczynne. →→→
 1. W dniach od 3 do 10 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się po raz ósmy-Jerycho Różańcowe, siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły i kontakt organizacyjny na afiszu.
 2. Najbliższa niedzielę gościć będziemy Siostry Albertynki. Z okazji Jubileuszu
  50. lecia Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, pragną dziękować za charyzmat św. Brata Alberta, wszystkie placówki prowadzone przez siostry (także w przeszłości w Kawęczynie niedaleko Inowrocławia) i podzielić się świadectwem służby Chrystusowi w drugim człowieku. Za dowolną ofiarę można będzie nabyć książkę o ich posłudze i różne pamiątki, jako wsparcie dla dzieł prowadzonych przez siostry na rzecz ubogich.
 3. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Barbarę Wesołowską. Polećmy ją i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.

 


Tegoroczna Pielgrzymka Ruchu Światło – Życie do Grobu św. Wojciecha w Gnieźnie, rozpocznie się 4 września Eucharystią o godz. 15.00 w katedrze, następnie przejdziemy do Centrum Edukacyjno – Formacyjnego, gdzie wysłuchamy świadectw z rekolekcji formacyjnych.

Spotkanie zakończymy agapą. Zatroszczmy się wspólnie o „słodkości” na stół.

 

Serdecznie Was zachęcamy do udziału w spotkaniu rozpoczynającym nowy rok formacyjny „Życie w świetle”, prowadzący nas do 50. rocznicy pierwszych rekolekcji dla rodzin i powstania pierwszych kręgów Domowego Kościoła, rok jubileuszowy.

 

Z Panem Bogiem.

Do zobaczenia w Gnieźnie!

 

 1. Hubert Wiśniewski
 2. Sławomir Rachwalski

Marlena i Adrian Ptaszyńscy