ogłoszenia parafialne – 04 września 2022r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 września 2022

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego:
 • Gościmy Siostry Albertynki, które z okazji Jubileuszu 50. lecia Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, pragną dziękować za charyzmat św. Brata Alberta, za wszystkie placówki prowadzone przez siostry (także w przeszłości w Kawęczynie niedaleko Inowrocławia) i podzielić się świadectwem służby Chrystusowi w drugim człowieku. Za dowolną ofiarę można będzie nabyć książkę o ich posłudze i różne pamiątki, jako wsparcie dla dzieł prowadzonych przez siostry na rzecz ubogich.
 • Na Mszy św. o godz. 11,00., będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę.
 • Wspólnota Domowego Kościoła z naszej parafii udaje się do Gniezna na Pielgrzymkę Ruch Światło – Życie do Groby św. Wojciecha. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 15.00. w katedrze.
 1. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.
  o godz.08.00. i godz. 18.30.
 2. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.
 • 06.40. śpiewamy godzinki, na godz. 07.00 zapraszamy na Mszę św. osoby, które kończą, rozpoczętą 8 grudnia, Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
 • Msze Święte tego dnia o godz. 17.00. i godz.18.30. z modlitwą za wszystkich pracujących na roli i błogosławieństwem ziarna siewnego.
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do
  I Komunii św. odbędzie się w piątek, 9 września, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.
 2. Już w najbliższą sobotę, 10 września, odbędzie się koncert pieśni Maryjnych
  „z miłości do M..”. Swoimi muzycznymi talentami czcić Maryję będą nasi parafianie.

Serdecznie zapraszamy do kruszwickiej Kolegiaty na godz. 20.00.

 1. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność nasza scholka parafialna.

Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby dołączyć do scholki i śpiewać na Chwałę Pana! Scholka    spotyka się w salce we czwartki o godz. 16.00.

 1. Dożynki Parafialne w najbliższa niedziele, 11 września 2022r., na Mszy św.  o godz.09.30.
 2. Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Wszystkich parafian, kuracjuszy i gości zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe trwające do soboty, dzień i noc, w kaplicy Bożego Ciała.
 3. Pielgrzymka do Lichenia na Dzień skupienia Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Żywego Różańca. Wyjazd w sobotę 24 września, z placu sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu.
  Zapisy u Ks. kan. Pawła Kowalskiego. Szczegóły wyjazdu na plakacie.
 4. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Marię Chałasiak. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.