ogłoszenia parafialne – 11 września 2022

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             

         11 września 2022

 1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Dożynki Parafialne na Mszy św.  o godz. 09.30.
 2. W poniedziałek, 12 września, Godzinki o godz. 06.40. Odpust Imienia NMP w Bazylice Mniejszej       w Inowrocławiu. Suma o godz. 18.00.
 3. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego:
 • Msza św odpustowa o godz. 18.00., w Parafii Świętego Krzyża,
  u Ojców Franciszkanów.
 • W Kościele obchodzony będzie Dzień Modlitw za Ukrainę. Do włączenia się w inicjatywę zachęca Prymas Polski.
 1. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną, o godz. 06.40. śpiewamy Godzinki.
 2. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 3. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kinomax oraz Instytut Prymasa Józefa Glempa zapraszają tego dnia na godz.18.00. do inowrocławskiego kina na przedpremierowy seans filmu o ks. Janie Kaczkowskim p.t. „Johnny”.
 4. Studium Muzyki Kościelnej rozpoczęło kolejny rok działalności. Jeśli są osoby, niezależnie od wieku, które chciałyby uczyć się gry na organach kościelnych, prosimy o skontaktowanie się z dyrektorem szkoły ks. dr. Dariuszem Sobczakiem – tel. 691-030-513.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • Wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
 • Piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włączali się w modlitwę w ramach Jerycha Różańcowego.
 2. Jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.
 3. W ostatnim tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy +Annę Jurkowską. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.

—————————————————————————————————————-

Na prośbę Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) 14 września, czyli w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc i ich nawrócenie i opamiętanie.

W związku z powyższym także i my, jako wierni archidiecezji gnieźnieńskiej, wraz z całym Kościołem w Polsce, z siostrami i braćmi Ukraińcami, którzy są w naszych parafiach, pragniemy włączyć się z otwartym sercem w tę inicjatywę. Dlatego bardzo proszę, aby tego dnia w każdej parafii naszej archidiecezji zorganizować nabożeństwo adoracji Krzyża Świętego.

Ufajmy, że nasza wspólnotowa modlitwa przyniesie zbawienne owoce dla Ukrainy i będzie świadectwem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim.