ogłoszenia parafialne 09 października 2022

DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 października  2022

 

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego:
 • Obchodzimy ja, jako Niedzielę św. Franciszka pod hasłem „mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”.
 • Tą niedzielą rozpoczynamy comiesięczne spotkania modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i cyklem katechez, których tematyka dotyczyć będzie Dekalogu. Dzisiaj zatrzymamy się nad pierwszym przykazaniem Bożym: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. Spotkania odbywać się one będą zazwyczaj w drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.00., a następnie Eucharystia o godz. 17.00. Niech będzie to okazja do duchowego przygotowania i wejścia w jubileuszowy rok naszej parafii.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszego parafialnego odpustu, a także uczestnikom wspólnej modlitwy.
 1. Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski mianował Ks. Kamila Jadczaka wikariusza naszej parafii, Celebransem Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
  Msze św. w tzw. dawnej liturgii odbywać się będą raz w miesiącu, w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Inowrocławiu.
 2. W piątek, 14 października:
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej o godz.19.15., na plebanii.
 • Będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia
 1. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także, jako Dzień Dziecka Utraconego.
 2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe dla dorosłych na godz. 18.00., dla dzieci w poniedziałki i czwartki na godz.16.30.
 3. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 4. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.
 5. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do wiecznej ojczyzny, polecajmy miłosiernemu Bogu: śp. Piotra Bartczaka, śp. Marię Harenda. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.