ogłoszenia parafialne – 16 października 2022

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 października 2022

 

 1. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
 2. Z dniem 15 października 2022r. Prymas Polski abp Wojciech Polak mianował
  Dariusza Macioszka, proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Inowrocławiu, kapelanem Zakładu Karnego w Inowrocławiu.

W związku z wyjazdem szkoleniowo-rekolekcyjnym dla kapelanów posługujących w jednostkach penitencjarnych oraz zakładach poprawczych, w środę biuro parafialne będzie nieczynne.

 1. We wtorek, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Mszą św.
  o godz. 07.00. rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana
  w intencji   o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
 2. W piątek, o godz.19.00., spotkanie Kręgu Biblijnego, w salce pod kościołem.
 3. W sobotę, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II.
 4. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną:
 • Msza św. dla osób głuchych i niedosłyszących o godz.14.00.
 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00., dodatkowo dla dzieci
  w poniedziałek i czwartek o godz.16.30.
 2. Wymienianki /wypominki jednorazowe i roczne można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Kartki wyłożone są na ołtarzu MBNP.
 3. Serdecznie zapraszamy w każdy wtorek na mszę świętą o godz. 18.30, a następnie na nabożeństwo za wstawiennictwem naszego patrona – św. Józefa. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza mężczyzn. Przy balaskach można składać intencje zanoszone do Boga za wstawiennictwem naszego patrona.
 4. Dzisiaj (16 października) mija termin zgłoszeń osób chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii (jest to ostateczny termin). Zainteresowane osoby prosimy o złożenie deklaracji kandydata. Dzisiaj mija również termin potwierdzenia chęci kontynuacji przygotowania dla osób, które ukończyły I rok formacji. Stosowne oświadczenia prosimy o pozostawienie w zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. Radka.
 5. Podobnie jak w roku ubiegłym w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00. zapraszamy szczególnie ludzi młodych: przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, uczniów szkół średnich, studentów, małżonków. W czasie tej Eucharystii chcemy towarzyszyć młodym Słowem i modlitwą.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości
  w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.
 7. Zmarłym śp. Teresie Dąbek, śp. Henrykowi Ziętkiewiczowi i śp. Monice Zdrojewskiej, którzy w ostatnim czasie wyprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, wypraszajmy łaskę życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.
———————————————————————————————————————-

 

W naszej ojczyźnie  Trwa peregrynacja Cudownego Wizerunku MB Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski.  Już w najbliższą sobotę 22 października  Kopia Cudownego Obrazu przybędzie do Inowrocławia do bazyliki Imienia NMP i pozostanie w niej przez tydzień. Wydarzenie to będzie kontynuacją duchowych owoców Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz dziękczynieniem za dar peregrynacji. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości powitania w sobotę o godz. 17:45. Zachęcamy do uczestnictwa w codziennych Mszach i modlitwach przy Obrazie. Program nawiedzenia na stronie internetowej imienia.pl

z braterskim pozdrowieniem ks. Dariusz Żochowski

————————————————————————————————————————–

Wolontariusze Caritas AG z Inowrocławia pragną serdecznie zaprosić wszystkich chętnych dzieci, młodzież i dorosłych w liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II 22 października do Kościoła Świętego Ducha w Inowrocławiu na Mszę św. o godzinne 18.00 i Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 21.00. Chcemy wspólnie wszystkich zaprosić do modlitwy Uwielbienia i przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II upraszać łaskę pokoju oraz Miłosierdzia.