ogłoszenia parafialne – 6 listopada 2022

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 listopada 2022

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. We wspólnocie parafialnej witamy na praktyce kleryckiej alumna Artura Gołańczyka  z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie i życzymy mu Bożego błogosławieństwa.
 2. We wtorek biuro parafialne do południa będzie nieczynne, a otwarte w tym dniu, od godz.18.00. do 19.00.
 3. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
 4. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 07.00., 08.00., 17.00. i 18.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę  w intencji naszej ojczyzny. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
 6. W najbliższą drugą niedzielę miesiąca, 13 listopada:
 • Przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 • Będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 • Kolejne spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą, której tematyka dotyczy kolejnych przykazań Dekalogu. Rozpoczęcie o godz. 16.00, a następnie w łączności o godz. 17.00. Eucharystia. Tym razem zatrzymamy się nad drugim Przykazaniem Bożym: „Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie”. Zapraszamy serdecznie wszystkich do uczestnictwa: osoby szukające głębszej relacji wiary, małżeństwa, a także młodzież, w tym przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. Dziękujemy Pani Teresie Keller za siedemnastoletnią troskę o czystość naszej świątyni i służbę dla dobra wspólnoty parafialnej. Życzymy na dalsze lata zdrowia, sił i Bożego błogosławieństwa.
 2. Osoby przygotowujące się do bierzmowania prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii, aby wpisać się do odpowiedniej grupy (w zależności od możliwości czasowych).

Spotkania formacyjne będą odbywały się zasadniczo raz w miesiącu, a informacje o ich terminach będą podawane w ogłoszeniach parafialnych i w gablocie ogłoszeń (po prawej stronie przy wyjściu z kościoła). Można już zapoznać się  z terminami spotkań wszystkich grup na miesiąc listopad.

 1. Zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. W naszej parafii tę posługę pełnią również osoby dorosłe. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje u ks. Radka.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • Czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju.
 • Piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny.
 • Sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup
  i męczennik, ewangelizator schizmatyków.
 1. Naszą modlitwą obejmijmy tą, która w ostatnim tygodniu przekroczył próg wieczności: śp. Łucję Piasecką. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.