ogłoszenia parafialne – 13 listopada 2022.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 listopada 2022

 

 1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego:
 • Światowy Dzień Ubogich.
 • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek, jako pomoc chrześcijanom na Ukrainie.
 • Kolejne spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą, której tematyka dotyczy kolejnych przykazań Dekalogu. Rozpoczęcie o godz. 16.00., a następnie w łączności o godz. 17.00. Eucharystia. Tym razem zatrzymamy się nad drugim Przykazaniem Bożym: Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie. Zapraszamy serdecznie wszystkich do uczestnictwa: osoby szukające głębszej relacji wiary, małżeństwa, a także młodzież, w tym przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszach św. o godz.08.00. i 18.30.
 2. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Domowego Kościoła.
 3. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz. 19.15.
 4. W najbliższą niedzielę, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata:
 • Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny.
 • W parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Orłowie suma odpustowa o godz. 12.00.
 • W parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu, o godz.14.00., sprawowania będzie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msza św. trydencka).
 1. Osoby przygotowujące się do bierzmowania prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii, aby wpisać się do odpowiedniej grupy (wszyscy, którzy nie zrobili tego
  w ubiegłą niedzielę). Pierwsze spotkania w grupach dla rozpoczynających przygotowanie odbędą się w przyszłym tygodniu w salce pod plebanią. Informacje  o wszystkich terminach na listopad znajdują się w gablocie ogłoszeń (po prawej stronie przy wyjściu z kościoła).
 2. Zbliża się stulecie naszej parafii. Na przyszły rok przewidziane są liczne wydarzenia jubileuszowe. Wydana zostanie także książka poświęcona dziejom parafii. Apelujemy o pomoc w przygotowaniu tej publikacji. Kontakt p. Edmund Mikołajczak, telefon kom. 600 532 784, email: edmikolajczak1@gmail.com Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8.W tym tygodniu patronują nam:

 • Czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, gorliwa żona i matka, tercjarka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia.
 • Piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka KSM i Ruchu Czystych Serc.
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do niebieskiej ojczyzny: śp. Czesława Białek
  i śp. Barbara Remisz. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.