ogłoszenia parafialne – 27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W naszym kościele o godz. 15.30. Koncert Muzyki Sakralnej w Roku Jubileuszu 20. lecia Chóru Kameralnego PRO ARTE pod dyr. Moniki Wilkiewicz.
 2. W Adwencie:
 • Od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę jutrzni o godz. 05.45. do salki pod plebanią.
 • Msze św. ku czci Matki Bożej czyli RORAT:
 • Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00., zachęcamy by przychodziły za lampionami. Dla dorosłych o godz. 06.30. (nie będzie wtedy Mszy św. o godz.07.00.). W tym tygodniu liturgię przygotowuje: w środę Wspólnota Żywego Różańca, a w sobotę Wspólnota Margaretek.
 • Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach 17 grudnia, (nie będzie odwiedzin teraz w pierwszą sobotę miesiąca).
 1. W tym tygodniu przypada:
 • Pierwszy czwartek miesiąca – Jerycho Różańcowe w intencji nowych powołań i o uświęcenie kapłanów przez całą dobę od godz. 07.00.
 • Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i szczególnie dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00.
 • Pierwsza sobota miesiąca, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej –  o godz. 06.10. śpiewamy godzinki, po Mszy św. o godz. 06.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po Mszy św. o 08.00 rozmyślanie i różaniec w kaplicy Bożego Ciała.
 1. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W kościele św. Barbary i św. Maurycego (Kościół Garnizonowy w Inowrocławiu) odpust parafialny
  o godz.12.00. Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 2. Nasza parafia włącza się w akcję zbiórka żywności o długim terminie ważności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcję przeprowadza Fundacja Dziedzictwa Kresowego. Dary można przynosić do zakrystii. Fundacja odbierze je 5 grudnia i swoim transportem dostarczy do Lwowa. Bóg zapłać za każdy dar.
 3. Poświęcone dzisiaj opłatki, a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • Środa, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich (święto).
 • Sobota, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
 1. Polećmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: +Wiesławę Skarupską, śp. Narcyzę Strzyżewską, śp.Krystynę Urbańską, śp. Ryszarda Molendę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.